Licensed to Caribbean Island Champ. Meet
                                      HY-TEK's Meet Manager 12/13/2009 11:19 PM
                                   Session 2                                   
                            Sentro Deportivo Korsou                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 11-14 800 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas          10:35.34   11:08.24        
  2 Hironimus, A'Ishah  11 Typhoon             12:28.96   12:35.85        
 
Event 2  Boys 11-14 1500 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc              19:18.63   19:10.85        
 
Event 3  Girls 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Megan      11 Sithoc               3:11.35    3:12.27        
  2 Finies, Kaile       11 Barracudas           3:27.35    3:23.60        
 
Event 3  Girls 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sloop, Fasty        15 Sithoc               3:27.82    3:29.24        
 
Event 4  Boys 11-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Riangelo     13 Bulado               2:54.54    2:53.94        
  2 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           3:09.24    3:08.51        
  3 Schalten, Bore      14 Carib Swim Team      3:03.22    3:13.39        
 
Event 4  Boys 15 & Over 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martis, Jourdy      15 Sithoc               2:35.17    2:36.83        
  2 Leito, Jordan       17 Sithoc               2:45.84    2:47.63        
  3 Godfried, Steven S  15 Bulado               3:04.32    2:56.42        
  4 Seferina, Gilian    15 Bulado               2:53.64    3:09.58        
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      3:02.44   X3:04.66        
 
Event 5  Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha                40.24      40.25        
  2 Potmis, Marwa        9 Typhoon                41.90      42.95        
  3 Verhooren, Julia     8 Bulado                 46.46      45.22        
  4 Balentina, Keziah   10 Bulado                 43.89      46.10        
  5 Meulens, Simeona    10 Typhoon                46.30      46.30        
  6 Maduro, Ayesha      10 Sithoc                 44.24      46.98        
  7 Pietersz, Tanisa    10 Sithoc                 45.32      47.19        
  8 Nercisio, Chade      7 Sharks                 47.16      47.48        
  9 Henriquez, Jewel     9 Sithoc                 49.47      48.59        
  9 Koomen, Moramay     10 Piranha                49.32      48.59        
 11 Servage, Carolina   10 Bulado                 48.60      49.45        
 12 Bos, Fleur           8 Typhoon                45.73      49.47        
 13 Stark, Celina       10 Sithoc                 50.10      49.51        
 14 Portillo, Stacey-L  10 Sharks                 48.17      50.25        
 15 Sprockel, Demi      10 Bulado                 49.78      50.65        
 16 Bos, Bo-Anne         9 Typhoon                48.21      50.99        
 -- Kasse, Shelby       10 Typhoon                42.40        SCR        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc                 43.46        SCR        
 -- Voort van de, Niki  10 Bulado                 49.06        SCR        
 
Event 6  Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc                 37.20      35.39        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha                38.07      38.64        
  3 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team        38.12      39.11        
  4 Castro de, Jordano   8 Typhoon                41.39      41.71        
  5 Silvanie, Jossell   10 Typhoon                43.22      42.63        
  6 Bernardina, Seggio   9 Typhoon                41.91      43.05        
  7 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas             43.18      43.09        
  8 Portillo, Marco     10 Sharks                 43.86      43.45        
  9 Michiel, Ram        8 Typhoon                44.34      43.62        
 10 Koolen, Quinten      9 Typhoon                44.64      44.37        
 11 Windt de, Jordan    10 Bulado                 42.13      44.62        
 12 Giribaldie, Jeremy   8 Typhoon                44.32      44.93        
 13 Hansen, Nedell      10 Piranha                44.79      48.24        
 14 Claus, Samuel       10 Sithoc                 43.66      48.40        
 15 Solomon, Matthew     9 Sithoc                 45.42      48.91        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team        40.52     X38.64        
 
Event 7  Girls 11-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palm DE, Stephanie  14 Bulado                 35.27      35.37        
  2 Hoek, Aimee         13 Sithoc                 37.76      36.46        
  3 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas             36.17      36.52        
  4 Solomon, Megan      11 Sithoc                 36.47      36.90        
  5 Silva da, Emy       12 Typhoon                36.26      37.24        
  6 Hanst, Stephanie    13 Bulado                 39.12      39.25        
  7 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas             38.63      39.70        
  8 Priest, Angel       11 Bulado                 40.08      40.08        
  9 Trenidad, Megan     12 Bulado                 38.12      40.34        
 10 Godfried, Denise S  13 Bulado                 38.84      40.49        
 11 Sling, Gianna       11 Sithoc                 41.81      40.53        
 12 Theunissen, Nicole  12 Bulado                 40.66      40.74        
 13 Cijntje, Natalienn  12 Piranha                39.67      40.77        
 14 Brown, Mayara       12 Bulado                 39.45      41.59        
 15 Hironimus, A'Ishah  11 Typhoon                41.40      43.81        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team        34.68     X34.79        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team        37.18     X36.13        
 -- Allanic, Loreen     12 Carib Swim Team        42.55     X40.36        
 -- Galloway, Delphine  11 Carib Swim Team        42.55     X40.41        
 -- Florentina, Silmar  12 Bulado                 41.56         NS        
 
Event 7  Girls 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mercilia, Sharonic  15 Bulado                 35.93      36.38        
  2 Fluonia, Zianni     16 Bulado                 37.38      37.85        
  3 Sloop, Fasty        15 Sithoc                 40.16      40.71        
  4 Willems, Michelle   17 Bulado                 40.51      42.18        
 -- Theodora, Karlene   15 Sithoc                 33.02        SCR        
 
Event 8  Boys 11-14 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Jairo         13 Typhoon                29.81      29.89        
  2 Meriaan, Luigi      13 Typhoon                33.14      33.09        
  3 Kostons, Jeremy     11 Sithoc                 35.00      33.87        
  4 Balentina, Gillian  12 Bulado                 35.17      34.49        
  5 De Lima, Alejandro  12 Barracudas             34.15      34.58        
  6 Henriquez, Julian   12 Sithoc                 35.24      35.76        
  7 Lai, Christopher    12 Bulado                 36.01      36.21        
  8 Burnley, Mark       12 Sithoc                 36.39      36.29        
  9 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc                 35.35      36.36        
 10 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc                 35.48      36.79        
 11 Freitas Roque DE,   11 Bulado                 36.66      37.04        
 12 Valeriano, Clayton  13 Typhoon                38.01      37.08        
 13 Manuela, Roderick   14 Bulado                 37.60      37.35        
 14 Hormechea, Ricky    13 Barracudas             35.98      37.96        
 15 Burnley, Andrew     12 Sithoc                 37.52      38.05        
 16 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team        37.72      38.68        
 17 Marcano Bravo, Asd  12 Barracudas             39.03      40.04        
 18 Cloose, Steven      12 Carib Swim Team        39.87      40.16        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team        36.09     X34.34        
 -- Charlemagne, Che S  11 Carib Swim Team        39.88     X37.92        
 -- Da Costa Gomez, Ra  11 Sithoc                 39.01        SCR        
 
Event 8  Boys 15 & Over 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Romer, Bjorn        18 Sithoc                 30.32      31.00        
  2 Plantijn, Hennley   15 Sithoc                 31.55      31.83        
  3 Cijntje, Hycinth    18 Bulado                 29.58      32.55        
  4 Leito, Jordan       17 Sithoc                 35.75      34.22        
  5 Marten, Serginni    15 Bulado                 35.03      34.95        
  6 Godfried, Steven S  15 Bulado                 34.36      35.70        
  7 Cijntje, Signayro   15 Piranha                37.88      37.35        
  8 Royer, Brainley     17 Bulado                 38.79      41.40        
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team        35.91     X35.26        
 -- Justine, Benjamin   15 Carib Swim Team        37.17     X36.14        
 
Event 9  Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
         CLR: R 1:21.38  12/20/2008 MEGAN SOLOMON at Rekordpoginge, SITHO      
        NALR: R 1:21.38  12/20/2008 MEGAN SOLOMON at Rekordpoginge, SITHO      
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha              1:34.17    1:38.49        
  2 Maduro, Ayesha      10 Sithoc               1:42.39    1:44.42        
  3 Quashie, Jurina      9 Sithoc               1:59.01    1:46.45        
  4 Pietersz, Tanisa    10 Sithoc               1:46.88    2:00.78        
 
Event 10  Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
         CLR: R 1:14.08  12/20/1990 Sammy Chong, BULAD                         
        NALR: R 1:14.08  12/20/1990 Sammy Chong, BULAD                         
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc               1:23.77    1:19.94        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha              1:24.19    1:33.23        
  3 Scoop, Louis        10 Bulado               1:48.01    1:43.75        
  4 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas           1:52.59    1:45.95        
  5 Claus, Samuel       10 Sithoc               1:54.27    1:46.22        
  6 Windt de, Jordan    10 Bulado               1:51.05    1:47.17        
  7 Silvanie, Jossell   10 Typhoon              1:42.42    1:57.87        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team      1:20.22   X1:22.45        
 -- Vavaal, Giovanny    10 Sithoc               1:49.96        SCR        
 
Event 11  Girls 11-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Trenidad, Megan     12 Bulado               1:17.37    1:17.46        
  2 Hoek, Aimee         13 Sithoc               1:21.53    1:20.66        
  3 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           1:23.57    1:28.22        
  4 Brown, Mayara       12 Bulado               1:25.13    1:28.78        
  5 Sling, Gianna       11 Sithoc               1:32.91    1:33.51        
  6 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas           1:33.37    1:33.87        
  7 Hanst, Stephanie    13 Bulado               1:33.88    1:38.55        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team      1:19.01   X1:15.35        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team      1:17.86   X1:16.70        
 -- Galloway, Delphine  11 Carib Swim Team      1:26.34   X1:30.91        
 
Event 11  Girls 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doets, Kimberley    15 Bulado               1:17.47    1:17.53        
  2 Mercilia, Sharonic  15 Bulado               1:21.80    1:25.21        
 
Event 12  Boys 11-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bakhuis, Derrick    14 Bulado               1:00.84    1:03.04        
  2 Chirino, Jursil     13 Typhoon              1:06.22    1:04.30        
  3 Williams, Jason     14 Typhoon              1:09.99    1:10.55        
  4 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               1:13.19    1:11.96        
  5 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team      1:14.44    1:12.13        
  6 Freitas Roque DE,   11 Bulado               1:12.25    1:13.82        
  7 Burnley, Andrew     12 Sithoc               1:17.16    1:14.34        
  8 Henriquez, Julian   12 Sithoc               1:13.84    1:14.74        
  9 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           1:15.73    1:15.64        
 10 Jones, Riangelo     13 Bulado               1:14.85    1:16.41        
 11 Burnley, Mark       12 Sithoc               1:18.46    1:17.67        
 12 Hormechea, Ricky    13 Barracudas           1:20.15    1:18.16        
 13 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc               1:19.03    1:20.15        
 14 Balentina, Gillian  12 Bulado               1:16.91    1:20.48        
 15 Cloose, Steven      12 Carib Swim Team      1:19.33    1:20.59        
 16 Lai, Christopher    12 Bulado               1:21.90    1:23.69        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      1:10.80   X1:10.58        
 
Event 12  Boys 15 & Over 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martis, Jourdy      15 Sithoc               1:01.58    1:01.54        
  2 Romer, Bjorn        18 Sithoc               1:03.89    1:04.93        
  3 Plantijn, Hennley   15 Sithoc               1:06.29    1:10.93        
  4 Godfried, Steven S  15 Bulado               1:18.02    1:18.33        
  5 Royer, Brainley     17 Bulado               1:17.85    1:19.50        
 
Event 13  Girls 11 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bulado Swimming Club  'A'                   5:07.03    5:42.17        
     1) Mercilia, Sharonica 15          2) Brown, Mayara 12               
     3) Trenidad, Megan 12              4) Doets, Kimberley 15            
 -- Sithoc Swim Club  'A'                       5:11.77        SCR        
     1) Sling, Gianna 11                2) Solomon, Megan 11              
     3) Hoek, Aimee 13                  4) Sloop, Fasty 15                
 
Event 14  Boys 11 & Over 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bulado Swimming Club  'A'                   4:24.55    4:30.84        
     1) Godfried, Steven S 15           2) Seferina, Gilian 15            
     3) Bakhuis, Derrick 14             4) Cijntje, Hycinth 18            
  2 Sithoc Swim Club  'A'                       4:21.37    4:36.01        
     1) Martis, Jourdy 15               2) Leito, Jordan 17               
     3) Romer, Bjorn 18                 4) Plantijn, Hennley 15           
  3 Typhoon Swim Club  'A'                      4:18.11    4:52.50        
     1) Meriaan, Luigi 13               2) Valeriano, Clayton 13          
     3) Chirino, Jursil 13              4) Williams, Jason 14             
  4 Carib Swim Team  'A'                        4:30.04    4:56.65        
     1) Justine, Benjamin 15            2) Antrobus, Harry 15             
     3) Ferron, Jolyon 13               4) Looser, Stephen 14             
 
Event 15  Girls 11-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           2:25.14    2:26.40        
  2 Silva da, Emy       12 Typhoon              2:27.71    2:30.57        
  3 Trenidad, Megan     12 Bulado               2:27.61    2:31.99        
  4 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas           2:37.61    2:45.16        
 -- Hoek, Aimee         13 Sithoc               2:41.98        SCR        
 
Event 15  Girls 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doets, Kimberley    15 Bulado               2:23.67    2:22.29        
  2 Mercilia, Sharonic  15 Bulado               2:32.96    2:36.79        
  3 Fluonia, Zianni     16 Bulado               2:33.80    2:41.96        
 -- Theodora, Karlene   15 Sithoc               2:31.06        SCR        
 
Event 16  Boys 11-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bakhuis, Derrick    14 Bulado               1:59.29    2:11.33        
  2 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc               2:18.80    2:20.24        
  3 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               2:22.30    2:20.42        
  4 Jones, Riangelo     13 Bulado               2:20.45    2:21.28        
  5 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           2:19.74    2:28.98        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      2:19.13   X2:15.08        
 -- Burnley, Mark       12 Sithoc               2:26.25        SCR        
 -- Burnley, Andrew     12 Sithoc               2:26.35        SCR        
 
Event 16  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Leito, Jordan       17 Sithoc               2:14.06    2:15.45        
  2 Plantijn, Hennley   15 Sithoc               2:19.90    2:20.26        
 
Event 17  Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sprockel, Demi      10 Bulado                 40.43      38.59        
  2 Cijntje, Lisandra   10 Piranha                39.42      39.08        
  3 Verhooren, Julia     8 Bulado                 45.41      43.58        
  4 Balentina, Keziah   10 Bulado                 45.19      44.01        
  5 Meulens, Simeona    10 Typhoon                43.93      44.73        
  6 Quashie, Jurina      9 Sithoc                 50.03      45.93        
  7 Potmis, Marwa        9 Typhoon                45.29      46.48        
  8 Bos, Fleur           8 Typhoon                46.91      47.32        
  9 Portillo, Stacey-L  10 Sharks                 50.95      51.04        
 10 Bos, Bo-Anne         9 Typhoon                49.92      51.31        
 11 van Vuure, Samanth   6 Sithoc                 51.76      52.58        
 -- Kasse, Shelby       10 Typhoon                44.16         NS        
 -- Voort van de, Niki  10 Bulado                 49.87         NS        
 -- Maduro, Ayesha      10 Sithoc                 43.30        SCR        
 -- Pietersz, Tanisa    10 Sithoc                 44.21        SCR        
 -- Servage, Carolina   10 Bulado                 52.15        SCR        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc                 49.68        SCR        
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc                 35.21      33.53        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha                37.82      38.16        
  3 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team        38.73      39.83        
  4 Castro de, Jordano   8 Typhoon                40.64      39.98        
  5 Hansen, Nedell      10 Piranha                52.64      40.93        
  6 Giribaldie, Jeremy   8 Typhoon                42.04      41.13        
  7 Claus, Samuel       10 Sithoc                 44.83      42.24        
  8 Bernardina, Seggio   9 Typhoon                45.86      42.57        
  9 Scoop, Louis        10 Bulado                 44.70      42.71        
 10 Snel, Marco          8 Typhoon                42.15      43.14        
 11 Windt de, Jordan    10 Bulado                 41.00      43.66        
 12 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas             43.95      44.07        
 13 Silvanie, Jossell   10 Typhoon                44.44      44.25        
 14 Solomon, Matthew     9 Sithoc                 45.81      47.21        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team        37.71     X36.26        
 
Event 19  Girls 11-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Megan      11 Sithoc                 34.22      33.85        
  2 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas             35.64      35.26        
  3 Trenidad, Megan     12 Bulado                 34.89      35.98        
  4 Hoek, Aimee         13 Sithoc                 36.48      36.25        
  5 Hanst, Stephanie    13 Bulado                 37.58      36.42        
  6 Brown, Mayara       12 Bulado                 36.20      36.68        
  7 Godfried, Denise S  13 Bulado                 37.26      36.95        
  8 Palm DE, Stephanie  14 Bulado                 37.79      37.84        
  9 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas             36.94      38.05        
 10 Priest, Angel       11 Bulado                 37.26      38.83        
 11 Sling, Gianna       11 Sithoc                 38.81      39.24        
 12 Cijntje, Natalienn  12 Piranha                38.23      39.31        
 13 Theunissen, Nicole  12 Bulado                 40.38      40.16        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team        37.32     X32.82        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team        32.08     X32.91        
 -- Galloway, Delphine  11 Carib Swim Team        40.33     X38.58        
 -- Allanic, Loreen     12 Carib Swim Team        40.66     X42.03        
 
Event 19  Girls 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doets, Kimberley    15 Bulado                 34.01      33.56        
  2 Mercilia, Sharonic  15 Bulado                 34.68      36.16        
  3 Fluonia, Zianni     16 Bulado                 34.98      37.00        
  4 Willems, Michelle   17 Bulado                 39.76      40.37        
  5 Sloop, Fasty        15 Sithoc                 37.78      41.50        
 
Event 20  Boys 11-14 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bakhuis, Derrick    14 Bulado                 27.87      28.91        
  2 Emer, Jairo         13 Typhoon                28.01      29.19        
  3 Chirino, Jursil     13 Typhoon                29.13      29.42        
  4 Meriaan, Luigi      13 Typhoon                30.66      30.32        
  5 Freitas Roque DE,   11 Bulado                 30.14      30.78        
  6 Williams, Jason     14 Typhoon                31.68      31.26        
  7 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team        33.98      31.98        
  8 Balentina, Gillian  12 Bulado                 32.99      32.68        
  9 Valeriano, Clayton  13 Typhoon                33.07      32.71        
 10 De Lima, Alejandro  12 Barracudas             32.67      33.01        
 11 Henriquez, Julian   12 Sithoc                 31.74      33.31        
 12 Burnley, Andrew     12 Sithoc                 32.72      33.33        
 13 Burnley, Mark       12 Sithoc                 33.68      33.98        
 14 Jones, Riangelo     13 Bulado                 33.54      34.33        
 15 Lai, Christopher    12 Bulado                 33.55      34.38        
 16 Manuela, Roderick   14 Bulado                 36.96      34.71        
 17 Hormechea, Ricky    13 Barracudas             34.54      34.97        
 18 Cloose, Steven      12 Carib Swim Team        37.95      35.61        
 19 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc                 35.06      35.82        
 20 Blijden, Gavrilo    12 Typhoon                35.98      36.02        
 21 Schalten, Bore      14 Carib Swim Team        38.44      36.05        
 22 Marcano Bravo, Asd  12 Barracudas             36.19      38.02        
 23 Da Costa Gomez, Ra  11 Sithoc                 36.41      38.16        
 24 Quashie, Brian      12 Sithoc                 38.02      38.74        
 -- Charlemagne, Che S  11 Carib Swim Team        38.33     X34.34        
 
Event 20  Boys 15 & Over 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Hycinth    18 Bulado                 26.21      27.19        
  2 Martis, Jourdy      15 Sithoc                 27.45      27.82        
  3 Romer, Bjorn        18 Sithoc                 28.21      28.54        
  4 Plantijn, Hennley   15 Sithoc                 28.24      29.23        
  5 Ling, Kisan         17 Sithoc                 31.20      31.12        
  6 Seferina, Gilian    15 Bulado                 31.42      31.30        
  7 Royer, Brainley     17 Bulado                 30.94      32.22        
  8 Godfried, Steven S  15 Bulado                 32.67      33.40        
  9 Marten, Serginni    15 Bulado                 32.77      33.57        
 10 Gonzalez, Gideon    17 Typhoon                32.58      33.61        
 11 Josephina, Jeandri  16 Bulado                 34.38      34.63        
 -- Justine, Benjamin   15 Carib Swim Team        34.17     X33.91        
 -- Leito, Jordan       17 Sithoc                 28.56         DQ        
 
Event 21  Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
         CLR: R 1:19.78  12/04/1993 Kimberley Schoop                           
        NALR: R 1:19.78  12/04/1993 Kimberley Schoop                           
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha              1:28.60    1:29.71        
  2 Potmis, Marwa        9 Typhoon              1:28.88    1:33.22        
  3 Maduro, Ayesha      10 Sithoc               1:37.16    1:38.03        
  4 Pietersz, Tanisa    10 Sithoc               1:41.63    1:43.60        
  5 Bos, Bo-Anne         9 Typhoon              1:53.30    1:43.95        
  6 Balentina, Keziah   10 Bulado               1:58.58    1:44.02        
  7 Claus, Dottie        9 Sithoc               1:48.55    1:44.32        
  8 Quashie, Jurina      9 Sithoc               1:59.69    1:50.00        
  9 Voort van de, Niki  10 Bulado               1:50.93    1:50.04        
 10 Balborda, Thyra      9 Typhoon              1:59.25    1:54.15        
 12 Lichtenberg, Jurda   9 Sithoc               2:03.30    2:01.76        
 11 Portillo, Stacey-L  10 Sharks               1:48.11         DQ        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc               1:38.53        SCR        
 
Event 22  Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
         CLR: R 1:16.07  12/17/2000 Henk van Niejenhuis                        
        NALR: R 1:16.07  12/17/2000 Henk van Niejenhuis                        
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc               1:22.00    1:19.42        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha              1:25.52    1:25.40        
  3 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team      1:33.22    1:29.66        
  5 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas           1:32.84    1:33.90        
  6 Koolen, Quinten      9 Typhoon              1:40.84    1:34.69        
  7 Silvanie, Jossell   10 Typhoon              1:35.94    1:35.44        
  8 Martina, D'Vaughn    9 Bulado               1:44.60    1:36.92        
  9 Windt de, Jordan    10 Bulado               1:35.93    1:37.62        
 10 Portillo, Marco     10 Sharks               1:35.78    1:38.54        
 11 Solomon, Matthew     9 Sithoc               1:40.46    1:41.60        
 12 Claus, Samuel       10 Sithoc               1:42.35    1:47.35        
 13 Lacrum, Tahir       10 Typhoon              1:47.49    1:49.44        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team      1:25.33   X1:29.22        
  4 Bernardina, Seggio   9 Typhoon              1:37.05         DQ        
 -- Damen, Gijs         10 Sithoc               1:47.49         DQ        
 -- Vavaal, Giovanny    10 Sithoc               1:47.30        SCR        
 
Event 23  Girls 11-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palm DE, Stephanie  14 Bulado               1:18.74    1:18.04        
  2 Solomon, Megan      11 Sithoc               1:19.35    1:20.30        
  3 Silva da, Emy       12 Typhoon              1:18.60    1:20.76        
  5 Hoek, Aimee         13 Sithoc               1:26.02    1:23.75        
  6 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas           1:18.85    1:24.11        
  7 Trenidad, Megan     12 Bulado               1:21.66    1:25.47        
  8 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           1:22.75    1:25.78        
  9 Brown, Mayara       12 Bulado               1:28.87    1:25.80        
 10 Priest, Angel       11 Bulado               1:25.12    1:26.32        
 12 Cijntje, Natalienn  12 Piranha              1:27.47    1:29.96        
 15 Hanst, Stephanie    13 Bulado               1:24.75    1:33.65        
 16 Theunissen, Nicole  12 Bulado               1:27.54    1:35.52        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team      1:14.71   X1:17.66        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team      1:15.76   X1:19.35        
 -- Allanic, Loreen     12 Carib Swim Team      1:27.59   X1:27.53        
 -- Galloway, Delphine  11 Carib Swim Team      1:25.32   X1:29.40        
 
Event 23  Girls 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  4 Mercilia, Sharonic  15 Bulado               1:16.47    1:20.98        
 11 Sloop, Fasty        15 Sithoc               1:25.08    1:28.39        
 13 Willems, Michelle   17 Bulado               1:29.80    1:31.33        
 14 Fluonia, Zianni     16 Bulado               1:18.68    1:33.22        
 -- Theodora, Karlene   15 Sithoc               1:15.03        SCR        
 
Event 24  Boys 11-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Jairo         13 Typhoon              1:05.50    1:06.91        
  2 Meriaan, Luigi      13 Typhoon              1:11.69    1:13.17        
  3 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           1:11.89    1:14.77        
  4 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               1:16.56    1:15.77        
  6 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc               1:14.32    1:17.48        
  7 Henriquez, Julian   12 Sithoc               1:17.84    1:18.85        
  8 Burnley, Mark       12 Sithoc               1:19.97    1:19.95        
  9 Balentina, Gillian  12 Bulado               1:20.99    1:21.46        
 10 Lai, Christopher    12 Bulado               1:20.37    1:22.53        
 11 Hormechea, Ricky    13 Barracudas           1:19.30    1:22.65        
 12 Burnley, Andrew     12 Sithoc               1:21.09    1:24.37        
 13 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc               1:19.54    1:24.41        
 14 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team      1:19.83    1:24.56        
 15 Marcano Bravo, Asd  12 Barracudas           1:23.45    1:25.49        
 16 Cloose, Steven      12 Carib Swim Team      1:21.46    1:26.89        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      1:11.27   X1:12.84        
 -- Charlemagne, Che S  11 Carib Swim Team      1:21.22   X1:24.27        
 
Event 24  Boys 15 & Over 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  5 Godfried, Steven S  15 Bulado               1:14.83    1:16.53        
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      1:14.37   X1:13.49        
 
Event 26  Boys 15 & Over 400 LC Meter IM
===============================================================================
         CLR: R 4:14.97  05/05/1986 Sithoc Swim Club, SITHO                    
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      5:47.34   X5:44.25        
 
Event 27  Girls 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bulado Swimming Club  'A'                   2:50.98    2:51.46        
     1) Balentina, Keziah 10            2) Samander, Sabrina R 10         
     3) Sprockel, Demi 10               4) Verhooren, Julia 8             
  2 Typhoon Swim Club  'A'                      2:52.50    2:51.66        
     1) Potmis, Marwa 9                 2) Meulens, Simeona 10            
     3) Kasse, Shelby 10                4) Balborda, Thyra 9              
  3 Sithoc Swim Club  'A'                       2:52.75    2:59.55        
     1) Stark, Celina 10                2) Lichtenberg, Jurdainy 9        
     3) Pietersz, Tanisa 10             4) Maduro, Ayesha 10              
 
Event 28  Boys 10 & Under 200 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Typhoon Swim Club  'A'                      2:41.11    2:40.46        
     1) Bernardina, Seggio 9            2) Silvanie, Jossell 10           
     3) Castro de, Jordano 8            4) Michiel, Ram 8                
  2 Sithoc Swim Club  'A'                       2:41.70    2:43.21        
     1) Solomon, Matthew 9              2) Damen, Gijs 10                 
     3) Hoek, Adrian 10                 4) Claus, Samuel 10               
  3 Bulado Swimming Club  'A'                   2:55.90    2:52.75        
     1) Martina, D'Vaughn 9             2) Windt de, Jordan 10            
     3) Scoop, Louis 10                 4) Zwiep, Dominique 9             
 -- The Sharks Swimming Team  'A'               3:01.92         DQ        
     1) Portillo, Marco 10              2) Veerbeek, Dylan 8              
     3) Veerbeek, Ryan 10               4) Maduro, Jovan 8                
 
Event 29  Girls 11-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carib Swim Team  'A'                        5:23.93    5:44.64        
     1) Allanic, Loreen 12              2) Serramoglia, Kelia 13          
     3) Mazurier, Morghane 11           4) Galloway, Delphine 11          
  2 Bulado Swimming Club  'A'                   5:15.49    5:51.32        
     1) Palm DE, Stephanie 14           2) Brown, Mayara 12               
     3) Trenidad, Megan 12              4) Hanst, Stephanie 13            
  3 Sithoc Swim Club  'A'                       5:29.97    5:52.90        
     1) Solomon, Megan 11               2) Espacia, Lianely 13            
     3) Hoek, Aimee 13                  4) Sling, Gianna 11               
 
Event 30  Boys 11-14 400 LC Meter Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Typhoon Swim Club  'A'                      4:35.63    4:44.45        
     1) Meriaan, Luigi 13               2) Valeriano, Clayton 13          
     3) Chirino, Jursil 13              4) Williams, Jason 14             
  2 Bulado Swimming Club  'A'                   4:47.46    4:51.45        
     1) Lai, Christopher 12             2) Jones, Riangelo 13             
     3) Bakhuis, Derrick 14             4) Freitas Roque DE, Raichel 11   
  3 Sithoc Swim Club  'A'                       5:02.00    5:01.42        
     1) Dijsseldonk Van, Stefan 14      2) Kostons, Jeremy 11             
     3) Burnley, Andrew 12              4) Burnley, Mark 12               
  4 Carib Swim Team  'A'                        5:00.86    5:02.23        
     1) Looser, Stephen 14              2) Charlemagne, Che Sheldon 11    
     3) Ferron, Jolyon 13               4) Schalten, Bore 14              
 
Event 31  Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
         CLR: R 2:52.38  11/12/1993 Kimberley Schoop                           
        NALR: R 2:52.38  11/12/1993 Kimberley Schoop                           
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha              3:09.73    3:10.64        
  2 Kasse, Shelby       10 Typhoon              3:21.43    3:13.44        
  3 Maduro, Ayesha      10 Sithoc               3:22.81    3:22.44        
  4 Potmis, Marwa        9 Typhoon              3:16.10    3:22.78        
  5 Pietersz, Tanisa    10 Sithoc               3:27.95    3:31.67        
  6 Quashie, Jurina      9 Sithoc               3:37.34    3:35.81        
  7 Bos, Bo-Anne         9 Typhoon              3:30.53    3:37.70        
  8 Lichtenberg, Jurda   9 Sithoc               3:55.59    3:48.93        
  9 Balborda, Thyra      9 Typhoon              3:57.22    3:55.21        
 10 Piternella, Naomi    9 Typhoon              4:38.49    4:25.81        
 
Event 32  Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
         CLR: R 2:41.94  03/30/1991 Camillo Berenos, SITHO                     
        NALR: R 2:41.94  03/30/1991 Camillo Berenos, SITHO                     
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc               2:47.97    2:47.59        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha              3:03.52    3:05.16        
  3 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas           3:19.34    3:15.90        
  4 Koolen, Quinten      9 Typhoon              3:22.58    3:16.81        
  5 Silvanie, Jossell   10 Typhoon              3:19.68    3:23.40        
  6 Portillo, Marco     10 Sharks               3:30.58    3:35.05        
  7 Scoop, Louis        10 Bulado               3:45.54    3:35.25        
  8 Martina, D'Vaughn    9 Bulado               3:37.47    3:45.71        
  9 Betrian, Kaelan      9 Typhoon              3:44.63    3:49.20        
 10 Lacrum, Tahir       10 Typhoon              3:49.07    3:50.01        
 11 Sasso, Lorenzo       9 Sithoc               4:07.15    4:11.27        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team      2:59.88   X2:58.72        
 
Event 33  Girls 11-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           2:54.06    2:55.29        
  2 Hoek, Aimee         13 Sithoc               3:02.66    2:55.79        
  3 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas           3:02.53    3:03.79        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team      2:52.42   X2:49.95        
 
Event 34  Boys 11-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Meriaan, Luigi      13 Typhoon              2:41.58    2:33.65        
  2 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               2:43.10    2:40.62        
  3 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           2:39.60    2:44.73        
  4 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team      2:48.83    2:50.58        
  5 Henriquez, Julian   12 Sithoc               2:44.77    2:52.56        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      2:38.36   X2:40.33        
 -- Burnley, Mark       12 Sithoc               2:51.74        SCR        
 -- Lai, Christopher    12 Bulado               2:50.65        SCR        
 -- Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc               2:53.77        SCR        
 
Event 34  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martis, Jourdy      15 Sithoc               2:16.67    2:22.21        
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      2:40.04   X2:37.80        
 
Event 35  Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sprockel, Demi      10 Bulado                 50.24      47.66        
  2 Kasse, Shelby       10 Typhoon                50.57      48.28        
  3 Lichtenberg, Jurda   9 Sithoc                 48.35      48.29        
  4 Balentina, Keziah   10 Bulado                 49.19      48.33        
  5 Nercisio, Chade      7 Sharks                 48.80      48.70        
  6 Meulens, Simeona    10 Typhoon                47.56      48.98        
  7 Potmis, Marwa        9 Typhoon                48.09      49.26        
  8 Samander, Sabrina   10 Bulado                 48.65      50.31        
  9 Servage, Carolina   10 Bulado                 49.94      51.32        
 10 Verhooren, Julia     8 Bulado                 51.97      51.37        
 11 Voort van de, Niki  10 Bulado                 50.88      52.28        
 12 Bulgar, Tiaira      10 Bulado                 51.25      52.33        
 13 Quashie, Jurina      9 Sithoc                 50.47      53.83        
 14 Schut, Lisa          8 Sithoc                 52.96      54.11        
 -- Stark, Celina       10 Sithoc                 52.18         NS        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc                 49.29        SCR        
 
Event 36  Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Silvanie, Jossell   10 Typhoon                42.93      43.00        
  2 Giribaldie, Jeremy   8 Typhoon                44.54      45.08        
  3 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team        47.44      45.41        
  4 Windt de, Jordan    10 Bulado                 45.04      45.83        
  5 Hansen, Nedell      10 Piranha                47.89      46.67        
  6 Rafaela, Rainier     9 Piranha                48.16      47.75        
  7 Damen, Gijs         10 Sithoc                 46.60      48.03        
  8 Bernardina, Seggio   9 Typhoon                49.63      49.36        
  9 Lacrum, Tahir       10 Typhoon                49.84      49.95        
 10 Michiel, Ram        8 Typhoon                49.09      50.11        
 
Event 37  Girls 11-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Megan      11 Sithoc                 39.53      39.66        
  2 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas             42.13      41.35        
  3 Godfried, Denise S  13 Bulado                 41.25      42.16        
  4 Finies, Kaile       11 Barracudas             45.81      42.99        
  5 Brown, Mayara       12 Bulado                 41.61      43.01        
  6 Priest, Angel       11 Bulado                 43.44      43.91        
  7 Cijntje, Natalienn  12 Piranha                43.17      44.59        
  8 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas             43.09      44.92        
  9 Hoek, Aimee         13 Sithoc                 44.71      45.48        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team        35.88     X37.32        
 -- Allanic, Loreen     12 Carib Swim Team        45.55     X47.29        
 -- Rafaela, Raniella   12 Piranha                45.33        SCR        
 
Event 37  Girls 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mercilia, Sharonic  15 Bulado                 40.48      42.46        
  2 Sloop, Fasty        15 Sithoc                 42.89      44.59        
  3 Willems, Michelle   17 Bulado                 45.78      47.27        
 
Event 38  Boys 11-14 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Jairo         13 Typhoon                33.72      34.25        
  2 Schalten, Bore      14 Carib Swim Team        42.55      37.36        
  3 Jones, Riangelo     13 Bulado                 36.92      37.38        
  4 Burnley, Mark       12 Sithoc                 39.48      38.17        
  5 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc                 38.28      38.33        
  6 Lai, Christopher    12 Bulado                 38.23      38.34        
  7 Valeriano, Clayton  13 Typhoon                37.89      38.41        
  8 Williams, Jason     14 Typhoon                40.62      40.20        
  9 Blijden, Gavrilo    12 Typhoon                38.79      40.37        
 10 De Lima, Alejandro  12 Barracudas             41.24      41.12        
 11 Da Costa Gomez, Ra  13 Sharks                 42.36      41.18        
 12 Da Costa Gomez, Ra  11 Sithoc                 42.67      42.03        
 13 Balentina, Gillian  12 Bulado                 41.96      42.31        
 14 Burnley, Andrew     12 Sithoc                 42.95      42.60        
 15 Manuela, Roderick   14 Bulado                 41.82      42.87        
 16 Candelaria, Evande  11 Sharks                 41.76      43.68        
 17 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc                 41.46      48.80        
 -- Charlemagne, Che S  11 Carib Swim Team        40.07     X36.06        
 
Event 38  Boys 15 & Over 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Hycinth    18 Bulado                 30.88      30.83        
  2 Leito, Jordan       17 Sithoc                 33.44      33.46        
  3 Seferina, Gilian    15 Bulado                 33.87      34.36        
  4 Godfried, Steven S  15 Bulado                 36.01      35.75        
  5 Marten, Serginni    15 Bulado                 35.58      36.42        
  6 Gonzalez, Gideon    17 Typhoon                38.40      37.65        
  7 Josephina, Jeandri  16 Bulado                 38.72      37.81        
  8 Plantijn, Hennley   15 Sithoc                 36.28      38.09        
  9 Cijntje, Dwayne     15 Bulado                 39.08      40.03        
 10 Oplacia, Ruchino    17 Bulado                 42.24      41.75        
 11 Royer, Brainley     17 Bulado                 42.74      45.83        
 -- Justine, Benjamin   15 Carib Swim Team        37.25     X36.36        
 
Event 39  Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha              1:14.69    1:16.25        
  2 Meulens, Simeona    10 Typhoon              1:28.21    1:23.36        
  3 Balentina, Keziah   10 Bulado               1:28.15    1:24.18        
  4 Potmis, Marwa        9 Typhoon              1:21.16    1:24.51        
  5 Sprockel, Demi      10 Bulado               1:28.48    1:25.18        
  6 Maduro, Ayesha      10 Sithoc               1:23.53    1:25.51        
  7 Nercisio, Chade      7 Sharks               1:30.17    1:25.87        
  8 Verhooren, Julia     8 Bulado               1:28.94    1:27.51        
  9 Bos, Bo-Anne         9 Typhoon              1:26.27    1:27.69        
 10 Claus, Dottie        9 Sithoc               1:32.98    1:27.99        
 11 Pietersz, Tanisa    10 Sithoc               1:25.77    1:28.46        
 12 Bos, Fleur           8 Typhoon              1:28.50    1:29.70        
 13 Servage, Carolina   10 Bulado               1:32.04    1:31.81        
 14 Portillo, Stacey-L  10 Sharks               1:32.74    1:33.17        
 15 Voort van de, Niki  10 Bulado               1:31.66    1:36.16        
 -- Koomen, Moramay     10 Piranha              1:33.17        SCR        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc               1:28.47        SCR        
 
Event 40  Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc               1:08.44    1:08.38        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha              1:12.38    1:12.99        
  3 Castro de, Jordano   8 Typhoon              1:17.43    1:16.97        
  4 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas           1:16.72    1:17.12        
  5 Windt de, Jordan    10 Bulado               1:16.02    1:17.60        
  6 Michiel, Ram        8 Typhoon              1:21.57    1:19.01        
  7 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team      1:25.33    1:19.05        
  7 Giribaldie, Jeremy   8 Typhoon              1:18.32    1:19.05        
  9 Hansen, Nedell      10 Piranha              1:26.04    1:19.57        
 10 Koolen, Quinten      9 Typhoon              1:21.43    1:22.22        
 11 Bernardina, Seggio   9 Typhoon              1:23.44    1:24.96        
 12 Snel, Marco          8 Typhoon              1:23.58    1:26.69        
 13 Portillo, Marco     10 Sharks               1:23.97    1:29.95        
 14 Zwiep, Dominique     9 Bulado               1:27.71    1:31.23        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team      1:17.44   X1:15.47        
 -- Vavaal, Giovanny    10 Sithoc               1:25.67        SCR        
 
Event 41  Girls 11-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           1:06.42    1:07.34        
  2 Solomon, Megan      11 Sithoc               1:10.03    1:08.66        
  3 Silva da, Emy       12 Typhoon              1:06.93    1:09.30        
  4 Hanst, Stephanie    13 Bulado               1:09.98    1:10.84        
  5 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas           1:10.88    1:11.42        
  6 Theunissen, Nicole  12 Bulado               1:12.21    1:12.18        
  7 Godfried, Denise S  13 Bulado               1:12.99    1:12.89        
  8 Palm DE, Stephanie  14 Bulado               1:12.28    1:13.37        
  9 Cijntje, Natalienn  12 Piranha              1:12.98    1:13.77        
 10 Priest, Angel       11 Bulado               1:12.20    1:14.33        
 11 Brown, Mayara       12 Bulado               1:12.68    1:15.30        
 12 Finies, Kaile       11 Barracudas           1:15.08    1:16.93        
 13 Hoek, Aimee         13 Sithoc               1:12.06    1:20.26        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team      1:06.47   X1:07.65        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team      1:09.58   X1:11.80        
 -- Galloway, Delphine  11 Carib Swim Team      1:15.55   X1:15.50        
 
Event 41  Girls 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doets, Kimberley    15 Bulado               1:03.79    1:03.26        
  2 Fluonia, Zianni     16 Bulado               1:07.84    1:10.57        
  3 Sloop, Fasty        15 Sithoc               1:08.60    1:11.35        
  4 Mercilia, Sharonic  15 Bulado               1:08.22    1:12.37        
  5 Willems, Michelle   17 Bulado               1:13.43    1:13.70        
 -- Theodora, Karlene   15 Sithoc               1:04.77        SCR        
 
Event 42  Boys 11-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bakhuis, Derrick    14 Bulado                 54.57      55.60        
  2 Emer, Jairo         13 Typhoon                57.94      58.07        
  3 Chirino, Jursil     13 Typhoon              1:01.00      59.29        
  4 Meriaan, Luigi      13 Typhoon                58.42    1:00.27        
  5 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               1:03.66    1:02.86        
  6 Williams, Jason     14 Typhoon              1:04.18    1:03.06        
  7 Jones, Riangelo     13 Bulado               1:04.78    1:03.22        
  8 Burnley, Mark       12 Sithoc               1:05.23    1:04.12        
  9 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc               1:03.66    1:04.21        
 10 Valeriano, Clayton  13 Typhoon              1:06.11    1:05.62        
 11 Lai, Christopher    12 Bulado               1:05.32    1:05.78        
 12 Freitas Roque DE,   11 Bulado               1:05.78    1:05.80        
 13 Burnley, Andrew     12 Sithoc               1:04.96    1:06.51        
 14 Hormechea, Ricky    13 Barracudas           1:08.04    1:06.91        
 15 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           1:04.19    1:07.30        
 16 Manuela, Roderick   14 Bulado               1:09.27    1:07.95        
 17 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team      1:08.68    1:09.36        
 18 Balentina, Gillian  12 Bulado               1:09.61    1:09.86        
 19 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc               1:08.23    1:10.02        
 20 Martina, Adhemar    13 Sharks               1:11.04    1:10.03        
 21 Henriquez, Julian   12 Sithoc               1:07.29    1:10.21        
 22 Marcano Bravo, Asd  12 Barracudas           1:09.56    1:10.84        
 23 Schalten, Bore      14 Carib Swim Team      1:10.48    1:11.36        
 24 Cloose, Steven      12 Carib Swim Team      1:11.31    1:11.49        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      1:02.73   X1:01.96        
 
Event 42  Boys 15 & Over 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Hycinth    18 Bulado                 53.03      53.86        
  2 Martis, Jourdy      15 Sithoc                 55.69      57.68        
  3 Romer, Bjorn        18 Sithoc                 59.74    1:00.06        
  4 Plantijn, Hennley   15 Sithoc                 59.50    1:00.94        
  5 Schotborgh, Renato  15 Sharks               1:02.78    1:02.68        
  6 Seferina, Gilian    15 Bulado               1:03.54    1:04.04        
  7 Marten, Serginni    15 Bulado               1:04.36    1:04.28        
  8 Gonzalez, Gideon    17 Typhoon              1:04.94    1:05.33        
  9 Leito, Jordan       17 Sithoc                 58.72    1:07.49        
 10 Godfried, Steven S  15 Bulado               1:06.42    1:07.90        
 11 Cijntje, Signayro   15 Piranha              1:06.24    1:08.95        
 12 Willems, Christoph  15 Sharks               1:10.27    1:09.63        
 13 Royer, Brainley     17 Bulado               1:05.39    1:09.87        
 14 Josephina, Jeandri  16 Bulado               1:11.97    1:12.18        
 -- Justine, Benjamin   15 Carib Swim Team      1:08.15   X1:03.91        
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      1:11.22   X1:07.04        
 
Event 43  Girls 11-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Trenidad, Megan     12 Bulado               2:47.40    2:46.06        
 
Event 45  Girls 11-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Carib Swim Team  'A'                        4:53.57    4:50.20        
     1) Serramoglia, Kelia 13           2) Allanic, Loreen 12             
     3) Galloway, Delphine 11           4) Mazurier, Morghane 11          
  2 Bulado Swimming Club  'A'                   4:42.84    4:55.52        
     1) Hanst, Stephanie 13             2) Theunissen, Nicole 12          
     3) Priest, Angel 11                4) Trenidad, Megan 12             
  3 Sithoc Swim Club  'A'                       5:09.09    5:04.69        
     1) Solomon, Megan 11               2) Hoek, Aimee 13                 
     3) Sling, Gianna 11                4) Espacia, Lianely 13            
 
Event 46  Boys 11-14 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Typhoon Swim Club  'A'                      4:01.54    4:07.42        
     1) Emer, Jairo 13                  2) Meriaan, Luigi 13              
     3) Chirino, Jursil 13              4) Williams, Jason 14             
  2 Sithoc Swim Club  'A'                       4:17.51    4:21.25        
     1) Dijsseldonk Van, Stefan 14      2) Kostons, Jeremy 11             
     3) Burnley, Andrew 12              4) Burnley, Mark 12               
  3 Bulado Swimming Club  'A'                   4:10.45    4:24.14        
     1) Jones, Riangelo 13              2) Freitas Roque DE, Raichel 11   
     3) Lai, Christopher 12             4) Balentina, Gillian 12          
  4 Carib Swim Team  'A'                        4:33.20    4:34.51        
     1) Ferron, Jolyon 13               2) Cloose, Steven 12              
     3) Schalten, Bore 14               4) Looser, Stephen 14             
  5 The Sharks Swimming Team  'A'               5:04.76    5:03.15        
     1) Palm de, Timothy 13             2) Da Costa Gomez, Rayshenty 13   
     3) Bito, Lyric S 13                4) Martina, Adhemar 13            
 
Event 47  Girls 11-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           5:06.04    5:20.82        
 
Event 48  Boys 11-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               5:00.36    4:56.45        
  2 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc               4:51.32    4:59.30        
  3 Cloose, Steven      12 Carib Swim Team      4:59.22    5:12.09        
  4 Henriquez, Julian   12 Sithoc               5:02.61    5:12.23        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      4:52.06   X4:48.20        
 
Event 49  Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha                32.40      33.70        
  2 Kasse, Shelby       10 Typhoon                36.24      35.39        
  3 Sprockel, Demi      10 Bulado                 37.28      36.29        
  4 Potmis, Marwa        9 Typhoon                35.63      36.76        
  5 Balentina, Keziah   10 Bulado                 36.03      36.82        
  6 Meulens, Simeona    10 Typhoon                36.21      37.14        
  7 Verhooren, Julia     8 Bulado                 38.01      37.27        
  8 Servage, Carolina   10 Bulado                 40.00      37.76        
  9 Nercisio, Chade      7 Sharks                 38.79      38.20        
 10 Balborda, Thyra      9 Typhoon                38.98      38.85        
 11 Bos, Bo-Anne         9 Typhoon                39.77      39.52        
 12 Kruithof, Samantha   8 Typhoon                39.03      40.64        
 13 Bos, Fleur           8 Typhoon                39.37      40.75        
 14 Stark, Celina       10 Sithoc                 38.72      40.82        
 15 Lichtenberg, Jurda   9 Sithoc                 39.86      41.01        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc                 39.49        SCR        
 -- Maduro, Ayesha      10 Sithoc                 35.98        SCR        
 -- Pietersz, Tanisa    10 Sithoc                 37.42        SCR        
 
Event 50  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc                 30.65      30.50        
  2 Josefina, Carolus    9 Piranha                32.64      33.05        
  3 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas             34.40      34.68        
  4 Hansen, Nedell      10 Piranha                36.01      35.05        
  5 Windt de, Jordan    10 Bulado                 34.08      35.22        
  6 Castro de, Jordano   8 Typhoon                35.25      35.52        
  7 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team        34.46      35.92        
  8 Giribaldie, Jeremy   8 Typhoon                35.97      36.03        
  9 Michiel, Ram        8 Typhoon                35.63      36.17        
 10 Koolen, Quinten      9 Typhoon                36.42      36.57        
 11 Bernardina, Seggio   9 Typhoon                35.86      36.69        
 12 Portillo, Marco     10 Sharks                 37.31      37.29        
 13 Solomon, Matthew     9 Sithoc                 37.11      37.72        
 14 Snel, Marco          8 Typhoon                37.01      38.34        
 15 Zwiep, Dominique     9 Bulado                 37.22      38.62        
 -- Reltien, Matthias   10 Carib Swim Team        33.24     X33.19        
 
Event 51  Girls 11-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Megan      11 Sithoc                 30.38      30.27        
  2 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas             30.53      30.67        
  3 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas             30.89      31.27        
  4 Silva da, Emy       12 Typhoon                30.80      31.77        
  5 Trenidad, Megan     12 Bulado                 31.43      31.91        
  6 Hanst, Stephanie    13 Bulado                 31.05      32.09        
  7 Hoek, Aimee         13 Sithoc                 32.42      32.24        
  8 Cijntje, Natalienn  12 Piranha                32.55      32.25        
  8 Godfried, Denise S  13 Bulado                 31.59      32.25        
 10 Brown, Mayara       12 Bulado                 32.61      32.93        
 11 Priest, Angel       11 Bulado                 33.14      33.00        
 12 Theunissen, Nicole  12 Bulado                 33.44      33.05        
 13 Palm DE, Stephanie  14 Bulado                 32.29      33.25        
 14 Sling, Gianna       11 Sithoc                 33.84      33.66        
 15 Hironimus, A'Ishah  11 Typhoon                33.67      35.42        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team        29.69     X29.64        
 -- Mazurier, Morghane  11 Carib Swim Team        33.20     X30.65        
 -- Galloway, Delphine  11 Carib Swim Team        33.55     X34.31        
 -- Allanic, Loreen     12 Carib Swim Team        33.55     X35.09        
 
Event 51  Girls 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Doets, Kimberley    15 Bulado                 29.69      29.65        
  2 Mercilia, Sharonic  15 Bulado                 31.24      31.42        
  3 Fluonia, Zianni     16 Bulado                 30.64      31.98        
  4 Sloop, Fasty        15 Sithoc                 31.56      32.15        
  5 Willems, Michelle   17 Bulado                 32.62      33.22        
 -- Theodora, Karlene   15 Sithoc                 28.72        SCR        
 
Event 52  Boys 11-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bakhuis, Derrick    14 Bulado                 25.68      26.09        
  2 Emer, Jairo         13 Typhoon                26.26      26.57        
  3 Meriaan, Luigi      13 Typhoon                26.65      27.18        
  4 Chirino, Jursil     13 Typhoon                26.87      27.32        
  5 Kostons, Jeremy     11 Sithoc                 28.95      28.23        
  6 Williams, Jason     14 Typhoon                28.28      28.46        
  7 Jones, Riangelo     13 Bulado                 28.62      28.69        
  8 Freitas Roque DE,   11 Bulado                 28.85      28.80        
  9 Lai, Christopher    12 Bulado                 28.69      28.92        
 10 Burnley, Mark       12 Sithoc                 28.87      29.11        
 11 Valeriano, Clayton  13 Typhoon                29.51      29.18        
 11 De Lima, Alejandro  12 Barracudas             28.53      29.18        
 13 Balentina, Gillian  12 Bulado                 29.34      29.42        
 14 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc                 29.59      31.10        
 15 Schalten, Bore      14 Carib Swim Team        29.88      31.61        
 16 Ferron, Jolyon      13 Carib Swim Team        29.22      31.90        
 
Event 52  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Hycinth    18 Bulado                 23.49      23.59        
  2 Plantijn, Hennley   15 Sithoc                 25.88      26.03        
  3 Romer, Bjorn        18 Sithoc                 26.43      26.67        
  4 Seferina, Gilian    15 Bulado                 27.93      27.57        
  5 Schotborgh, Renato  15 Sharks                 27.93      28.03        
  6 Marten, Serginni    15 Bulado                 28.08      28.22        
  7 Ling, Kisan         17 Sithoc                 28.37      28.49        
  8 Cijntje, Signayro   15 Piranha                29.53      28.72        
  9 Josephina, Jeandri  16 Bulado                 29.15      29.11        
 10 Royer, Brainley     17 Bulado                 28.44      29.70        
 11 Godfried, Steven S  15 Bulado                 29.12      30.35        
 -- Justine, Benjamin   15 Carib Swim Team        29.88     X28.02        
 -- Gonzalez, Gideon    17 Typhoon                28.37        SCR        
 -- Rooijakkers, Bram   15 Sharks                 28.17        SCR        
 
Event 53  Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
         CLR: R 1:28.24  10/21/2000 Gail Goossen                               
        NALR: R 1:28.24  10/21/2000 Gail Goossen                               
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cijntje, Lisandra   10 Piranha              1:41.44    1:42.75        
  2 Servage, Carolina   10 Bulado               1:49.47    1:45.03        
  3 Lichtenberg, Jurda   9 Sithoc               1:52.16    1:45.23        
  4 Potmis, Marwa        9 Typhoon              1:46.75    1:45.31        
  5 Balentina, Keziah   10 Bulado               1:47.36    1:45.90        
  6 Sprockel, Demi      10 Bulado               1:49.84    1:46.16        
  7 Quashie, Jurina      9 Sithoc               1:58.57    1:51.77        
  8 Voort van de, Niki  10 Bulado               1:49.47    1:54.24        
  9 Claus, Dottie        9 Sithoc               1:59.90    1:55.44        
 10 Portillo, Stacey-L  10 Sharks               1:53.62    1:56.33        
 11 Balborda, Thyra      9 Typhoon              2:00.76    1:58.08        
 12 Koomen, Moramay     10 Piranha              1:55.56    1:58.28        
 -- Pietersz, Tanisa    10 Sithoc               1:45.21        SCR        
 -- Maduro, Ayesha      10 Sithoc               1:45.49        SCR        
 -- Vavaal, Gianny      10 Sithoc               1:51.16        SCR        
 
Event 54  Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
         CLR: R 1:27.31  02/16/1991 Camillo Berenos, SITHO                     
        NALR: R 1:27.31  02/16/1991 Camillo Berenos, SITHO                     
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoek, Adrian        10 Sithoc               1:31.64    1:29.71        
  2 Coombs, Abayomi     10 Carib Swim Team      1:40.11    1:38.97        
  3 Windt de, Jordan    10 Bulado               1:39.06    1:38.99        
  4 Silvanie, Jossell   10 Typhoon              1:39.32    1:39.43        
  5 Josefina, Carolus    9 Piranha              1:37.28    1:39.78        
  6 Hansen, Nedell      10 Piranha              1:49.15    1:43.66        
  7 Damen, Gijs         10 Sithoc               1:52.10    1:45.53        
  8 Koolen, Quinten      9 Typhoon              1:49.47    1:47.89        
  9 Marcano Bravo, Lui  10 Barracudas           1:50.07    1:48.48        
 10 Claus, Samuel       10 Sithoc               1:50.37    1:49.48        
 11 Portillo, Marco     10 Sharks               1:50.34    1:51.54        
 12 Solomon, Matthew     9 Sithoc               1:54.81    2:01.29        
 -- Vavaal, Giovanny    10 Sithoc               1:55.68        SCR        
 
Event 55  Girls 11-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Solomon, Megan      11 Sithoc               1:27.59    1:28.08        
  2 Ghazzouli, Vera     13 Barracudas           1:32.85    1:31.55        
  3 Finies, Kaile       11 Barracudas           1:32.77    1:32.82        
  4 Brown, Mayara       12 Bulado               1:29.40    1:34.83        
  5 Hoek, Aimee         13 Sithoc               1:37.03    1:36.17        
  6 Emer, Ryda-Luz      13 Barracudas           1:33.21    1:36.90        
  7 Priest, Angel       11 Bulado               1:33.93    1:37.12        
  8 Cijntje, Natalienn  12 Piranha              1:33.88    1:38.32        
  9 Godfried, Denise S  13 Bulado               1:32.16    1:41.63        
 10 Sling, Gianna       11 Sithoc               1:40.48    1:44.35        
 -- Serramoglia, Kelia  13 Carib Swim Team      1:21.42   X1:24.08        
 
Event 55  Girls 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sloop, Fasty        15 Sithoc               1:32.85    1:35.26        
  2 Mercilia, Sharonic  15 Bulado               1:28.36    1:35.85        
 
Event 56  Boys 11-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jones, Riangelo     13 Bulado               1:20.47    1:21.68        
  2 Blijden, Gavrilo    12 Typhoon              1:26.87    1:26.81        
  3 Valeriano, Clayton  13 Typhoon              1:25.73    1:27.68        
  4 Schalten, Bore      14 Carib Swim Team      1:26.00    1:28.03        
  5 Lai, Christopher    12 Bulado               1:26.65    1:28.84        
  6 Kostons, Jeremy     11 Sithoc               1:25.29    1:29.00        
  7 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           1:25.29    1:29.33        
  8 Burnley, Mark       12 Sithoc               1:31.47    1:29.92        
  9 Martina, Stephen    11 Sithoc               1:31.98    1:33.33        
 10 Leeuwen Van, Ruben  11 Sithoc               1:31.95    1:33.96        
 -- Charlemagne, Che S  11 Carib Swim Team      1:24.67        XNS        
 
Event 56  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martis, Jourdy      15 Sithoc               1:09.54    1:10.85        
  2 Leito, Jordan       17 Sithoc               1:13.57    1:14.72        
  3 Godfried, Steven S  15 Bulado               1:18.52    1:19.97        
  4 Marten, Serginni    15 Bulado               1:20.57    1:21.77        
  5 Ling, Kisan         17 Sithoc               1:24.40    1:23.13        
  6 Plantijn, Hennley   15 Sithoc               1:23.55    1:26.46        
  7 Josephina, Jeandri  16 Bulado               1:27.95    1:28.64        
  8 Cijntje, Dwayne     15 Bulado               1:28.55    1:29.45        
 -- Justine, Benjamin   15 Carib Swim Team      1:26.83   X1:24.84        
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      1:25.35   X1:26.31        
 -- Seferina, Gilian    15 Bulado               1:15.85         DQ        
 -- Gonzalez, Gideon    17 Typhoon              1:24.75        SCR        
 
Event 57  Girls 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Palm DE, Stephanie  14 Bulado               2:49.78    2:45.88        
 
Event 57  Girls 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mercilia, Sharonic  15 Bulado               2:46.19    2:49.07        
  2 Fluonia, Zianni     16 Bulado               2:50.74    3:10.85        
 -- Theodora, Karlene   15 Sithoc               2:51.16        SCR        
 
Event 58  Boys 11-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 De Lima, Alejandro  12 Barracudas           2:49.75    2:46.97        
  2 Henriquez, Julian   12 Sithoc               2:44.90    2:49.65        
  3 Dijsseldonk Van, S  14 Sithoc               2:43.61    2:51.02        
 -- Looser, Stephen     14 Carib Swim Team      2:36.91   X2:34.13        
 
Event 58  Boys 15 & Over 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Antrobus, Harry     15 Carib Swim Team      2:41.30   X2:36.18        
 
Event 59  Girls 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Typhoon Swim Club  'A'                      2:27.06    2:27.88        
     1) Potmis, Marwa 9                 2) Meulens, Simeona 10            
     3) Balborda, Thyra 9               4) Kasse, Shelby 10               
  2 Bulado Swimming Club  'A'                   2:31.32    2:32.76        
     1) Sprockel, Demi 10               2) Servage, Carolina 10           
     3) Verhooren, Julia 8              4) Balentina, Keziah 10           
  3 Sithoc Swim Club  'A'                       2:31.98    2:42.10        
     1) Quashie, Jurina 9               2) Claus, Dottie 9                
     3) Stark, Celina 10                4) Lichtenberg, Jurdainy 9        
 
Event 60  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Typhoon Swim Club  'A'                      2:22.71    2:21.22        
     1) Michiel, Ram 8                 2) Koolen, Quinten 9              
     3) Giribaldie, Jeremy 8            4) Castro de, Jordano 8           
  2 Sithoc Swim Club  'A'                       2:19.35    2:24.71        
     1) Solomon, Matthew 9              2) Damen, Gijs 10                 
     3) Claus, Samuel 10                4) Hoek, Adrian 10                
  3 Bulado Swimming Club  'A'                   2:32.09    2:32.11        
     1) Zwiep, Dominique 9              2) Scoop, Louis 10                
     3) Martina, D'Vaughn 9             4) Windt de, Jordan 10            
  4 The Sharks Swimming Team  'A'               2:34.74    2:40.76        
     1) Veerbeek, Ryan 10               2) Maduro, Jovan 8                
     3) Portillo, Marco 10              4) Bik, Patrick 10                
 
Event 61  Girls 11 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bulado Swimming Club  'A'                   4:28.30    4:35.29        
     1) Fluonia, Zianni 16              2) Trenidad, Megan 12             
     3) Mercilia, Sharonica 15          4) Doets, Kimberley 15            
  2 Sithoc Swim Club  'A'                       4:38.56    4:43.70        
     1) Solomon, Megan 11               2) Sling, Gianna 11               
     3) Sloop, Fasty 15                 4) Hoek, Aimee 13                 
 
Event 62  Boys 11 & Over 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sithoc Swim Club  'A'                       3:56.06    3:53.03        
     1) Martis, Jourdy 15               2) Leito, Jordan 17               
     3) Romer, Bjorn 18                 4) Plantijn, Hennley 15           
  2 Bulado Swimming Club  'A'                   3:55.50    3:53.65        
     1) Cijntje, Hycinth 18             2) Bakhuis, Derrick 14            
     3) Seferina, Gilian 15             4) Jones, Riangelo 13             
  3 Typhoon Swim Club  'A'                      3:46.91    4:17.12        
     1) Chirino, Jursil 13              2) Williams, Jason 14             
     3) Valeriano, Clayton 13           4) Meriaan, Luigi 13              
  4 The Sharks Swimming Team  'A'               4:13.15    4:55.63        
     1) Janga, Denzel 15                2) James, Bryton 12               
     3) Schotborgh, Renato 15           4) Willems, Christopher 15        
 
Event 63  Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
         CLR: R 1:00.33  03/31/2005 Rodion Davelaar at CARIFTA GAM, AHO        
        NALR: R 1:00.33  03/31/2005 Rodion Davelaar at CARIFTA GAM, AHO        
          JR: R 1:00.33  03/31/2005 Rodion Davelaar at CARIFTA GAM, AHO        
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Chirino, Jursil     13 Typhoon                   NT    1:03.10